#301: Podróże

Poniedziałkowy poranek, czyli ponoć najgorszy w tygodniu. Socjalny w biurze już z połowy korytarza kusi zapachem kawy, której nie wypiłam w domu po części dlatego, że to trwa, a ja mam jakieś dwadzieścia, może dwadzieścia pięć minut od wstania do wypełznięcia za drzwi, po części ponieważ w pracy kawa jest całkiem dobra, a przy okazji myśl o niej nieco mobilizuje mnie o poranku. Daję się zatem powieźć na pokuszenie, a może raczej ulegam wyrobionemu przez ostatnie kilka lat odruchowi i gdy komputer budzi się do życia, ja udaję się do kawomatu podążając za aromatem i szumem rozmowy.

Dyskusja jest o podróżach do ciepłych krajów. Tunezja, Maroko i Arabia Saudyjska; nie moje temperatury, zwłaszcza latem, ale uszu nie wyłączę, więc słucham.

Tu niebezpiecznie, tam niebezpiecznie, to kraje arabskie, niby fajnie, ale czujesz, że patrzą. Pojedziesz z żoną i nie wiesz, czy ci jakiś typ jej nie zabije, bo będzie chodziła w szortach i krótkim rękawie.

Leje mi się ta dyskusja do mózgu i każe mu pracować, gdy ja tempo patrzę jak ekspres w bólach i mękach wydusza dla mnie pierwszą czarną tego dnia, a wydusza ją naprawdę z trudem i jestem coraz bardziej pewna, że niebawem nastanie dzień, gdy nie wydusi z siebie już ani kropli. Ale to jeszcze nie dziś. Dziś kawa ciurka, za moimi plecami trwa rozmowa, której początku nie słyszałam, a końca nie usłyszę. Ekspres kończy, ja zwijam się do mojego biurka, a w myślach kołacze mi pytanie: czy w którymś z tych krajów mniej lub bardziej arabskich, o których mówili, właśnie stoi sobie grupka pracowników biura przy stoliku w socjalnym i dyskutuje o tym, że taka Polska, to brzmi ciekawie w sumie, trochę egzotycznie nawet, ale to niebezpiecznie pojechać, bo pojedziesz z zoną i nie wiesz, czy ci jakiś typ jej nie zabije, bo będzie chodziła w hidżabie?

2 thoughts on “#301: Podróże

  1. Ekspres ewidentnie trzeba odkamienić ;)

    1. Marta Magdalena 16 kwietnia 2020 at 08:13

      To dziwny ekspres. Jeden wariant kawy tak dziwnie ciurka. Inne robi normalnie. xD Ot ma humory, może tej konkretnej opcji nie lubi.

Pytania, uwagi, komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.