Drukiem i e-drukiem wydane


„Matka” w 2/2016 OkoLicy Strachu

Matka - Marta Magdalena Lasik - Okolica StrachuTo taki pomysł, co mnie dopadł już kilka lat temu na wakacjach w Tallinnie. Wersja z pomysłu sporo drogi przeszła nim osiągnęła postać, którą możecie przeczytać w OkoLicy Strachu, i na dobre jej to dojrzewanie wyszło. To był eksperyment narracyjny inspirowany Janem Krossem i Matim Untem, zanurkowanie głębiej w estońską kulturę i kolejna próba zmierzenia się z literaturą grozy. Ja jestem bardzo zadowolona z tego co mi wyszło. :)

OkoLica Strachu | ISSN: 24508438 | Numer na Lubimy Czytać

 

 

 


„Było jutro” w antologii
„Fantazje Zielonogórskie” Tom 5

Fantazje zielonogórskie tom 5 - okładka

„Fantazje zielonogórskie” to konkurs, który odbywa się cyklicznie od pięciu lat a ja o nim usłyszałam jakieś lat temu dwa, ale dopiero przy piątej edycji postanowiłam zebrac się w sobie i wysłać tekst. Trochę wstyd, że mając do Zielonej Góry, która musi być miejscem akcji, nie tak daleko, to jeszcze mnie tam nie było. Planuję to nadrobić, ale do pisania „Było jutro” podeszłam uzbrojona w wiedzę teoretyczną, pomoc znajomej, która jest z okolic Zielonej Góry i zna miasto oraz w swoje pomysły. Tekst miał nawiązywać do przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości Zielonej Góry. Postanowiłam się nie ograniczać i ucapić wszystkie trzy na raz. :)

Wydawnictwo: Ad Astra | ISBN: 9788394227531 | Pierwsze wydanie: 2015 | Antologia na Lubimy Czytać

 


„Powidoki”

powidoki_mOpowiadania z „Powidoków” powstawały przez kilka lat. Cześć z nich zdążyła się mocno zakurzyć, nim została wyciągnięta ponownie na światło dzienne i przeciśnięta przez moją własną redakcję, a potem przez redakcję wydawniczą. Inne były świeższe, bliższe mi tu i teraz. Przyglądanie się tym starszym było dla mnie przygodą samą w sobie, budziło wspomnienia, sentymentalne westchnięcia i wpędzało w nastrój „jeny, to już tyle lat? a jakby było wczoraj.” Nie wiem czy jeszcze kiedyś zdarzy mi się coś takiego przeżyć. :) Tymczasem są „Powidoki” jakie są i jestem z nich dumna, o!

Wydawnictwo Craiis (tu też można książkę nabyć) | Premiera: 21 marca 2014 | ISBN: 9788393757237 | liczba stron: 260 | Na Lubimy Czytać

 

 


„Motywacja” (drabble) w Szortalu na wynos (nr 44)

Stusłówka to ciężka rzecz do napisania. Zaczyna się łatwo, a potem tu czegoś brakuje, tu wyszło sto jeden słów, tu jednak nie brzmi najlepiej i ughhhh… „Motywacja” to pierwszy drabble, jaki napisałam i poprawiłam en razy, aż uznałam, że lepiej już nie będzie. I wtedy postanowiłam posłać go w świat.   Cały numer do pobrania oraz sam drabble na portalu.

Oraz na Lubimy Czytać.

 

 

 

 

 


„Francine” w Magazynie Histeria (nr IX)

Marta Lasik - opowaiadania - Francine

Opowiadanie nagrodzone trzecim miejscem w konkursie Magazynu Histeria, ogłoszonego z okazji 213. rocznicy urodzin Alexandra Dumas.Temat brzmiał „Wolność, Równość, Histeria” a zgłoszenia miały być opowiadaniami grozy z Rewolucją Francuską w tle. Dla mnie była to okazja, aby poprzypominać sobie Paryż z okresu studiów, poszukać starych map, zobaczyć jak się przez lata zmieniło miasto i dokształcić się nieco bardziej z wydarzeń mających miejsce w czasie rewolucji, wiedzę bowiem miałam mocno szkolną. Pisanie tego opowiadania wymagało ode mnie zwięzłości i wyczucia klimatu, który niekoniecznie jest tym, w który zwykle celuję. Świetne doświadczenie i wielka radość, że produkt finalny został doceniony.

Nagrodzone w konkursie utwory opublikowano w dziewiątym, lipcowym, numerze magazynu. Numer ten można znaleźć stronie Histerii (link bezpośredni do wersji tutaj: *.pdf).

IX numer Histerii na LubimyCzytać.pl

 

 


„Teo”

Opowiadanie opublikowane w Niezależnej Gazecie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego B.e.s.t. w listopadzie 2009 roku.


„Święty Mikołaj versus nauki ścisłe”

Opowiadanie opublikowane w Niezależnej Gazecie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego B.e.s.t. w grudniu 2009 roku. tak w serii ;)

To jest Mendi

Mendi nie prowadzi tego bloga, za to potrafi bardzo głośno chrapać. Mendi nie jest pod wrażeniem tego co robi autorka bloga, więc obserwuje ją z kanapy. ;)

Pogłaszcz Kliknij Mendę jak chcesz pooglądać więcej mojego fotospamu na facebooku :D

Z sympatią do:

O mnie (TL;DR)

Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Soren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

W komitywie z: