Matyska - Radziechowy Wierch

Matyska – Golgota Beskidów (zdjęcia)


Pierwszy raz odwiedziłam Beskidy i choć spacerom pogoda nie sprzyjała, to na zdjęciach wyszła zacnie i inspirująco. Bo tak to już bywa, że dramatyczne chmury, wiatr i wilgoć ładnie wychodzą na fotografiach, ale gorzej się w nich fotografuje.

Cały wyjazd był na szczęście raczej stacjonarny. Spacery owszem, ale priorytetem były długie literatów rozmowy, bo wyjazd był wyjazdowym spotkaniem sekcji literackiej ŚKF-u.

 

 

Do szczęścia brakowało tylko burzy, bo krzyż, który widać na kilku zdjęciach wykonany jest z metalu i według słów gospodyni bardzo dobrze ściąga na siebie pioruny. To musi być niesamowity widok i gdyby zaczęło błyskać, to pewnie koczowałabym na werandzie domu całą burzę, bo literatura nie zając, nie odkica, a dobre zdjęcie w plenerze, to czasami kwestia szczęścia, bo coś ciekawego akurat w kadr wlazło.

Same stacje Golgoty Beskidów jakoś na zdjęcia nie wlazły, ale odsyłam do Wiki, bo ukłony dla tego, kto je projektował. Zwłaszcza dziewiąta stacja. Powiedzmy, że to nie jest rodzaj rzeźb, o których myśli się, gdy ktoś opowiada o drodze krzyżowej. Serio. Te mogą śnic się po nocach. Na uwagę zasługuje też stacja piąta, ale tu już sobie sami oceńcie. Jak dla mnie lekka przesada w stężeniu symboli narodowych w czymś, co odnosi się do, mimo wszystko, odległych geograficznie wydarzeń.

Techniczne

Rzucając na koniec odrobiną technobełkotu co, czym i jak.
Body: Canon 80D
Szkła: Tamron 17-50mm oraz Samyang 10mm. Do zdjęć nocnych dodatkowo pilot i barierka na werandzie, bo statyw został w samochodzie kawałek niżej, a po drodze błoto, mokro, ślisko i nie bardzo chciało mi się po niego iść. Ciii  ;)

Marša

Rocznik osiemdziesiąty piąty, energetyk z wykształcenia, fotograf i autorka opowiadań z zamiłowania. Koszmarna estetka, czepliwiec niecierpiący upałów. Lubi góry, woli morze, zwłaszcza na morze niż nad morze.

You may also like

  • Ależ piękna ta jesień w górach! :D Muszę kiedyś góry odwiedzić właśnie jesienią, bo na razie to tylko byłam zimą :D haha <3

  • DonBolano

    No ładnie, ładnie :-)

To jest Mendi

Mendi nie prowadzi tego bloga, za to potrafi bardzo głośno chrapać. Mendi nie jest pod wrażeniem tego co robi autorka bloga, więc obserwuje ją z kanapy. ;)

Pogłaszcz Kliknij Mendę jak chcesz pooglądać więcej mojego fotospamu na facebooku :D

Z sympatią do:

O mnie (TL;DR)

Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Soren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

W komitywie z: