Ekspres Polarny Tkt48-18

Ekspres Polarny Tkt48-18


Fotograficzny rok 2017 czas zacząć i to nie byle jak, bo dzięki Wroclovers wybrałam się zabytkową lokomotywą Tkt48-18 z dopiętymi wagonami z lat 1928-30 w podróż do Kłodzka. Kłodzko, jak Kłodzko – byłam już tam kiedyś i choć mam sentyment i fajnie było wrócić zimową porą, to jednak nie ono sprawiło, że zeskrobałam się o szóstej rano w niedzielę, żeby pędzić autem do Jaworzyny Śląskiej, skąd odjeżdżał nasz ekspres polarny.

 

 

 

Zaletą zimowego jeżdżenia lokomotywą są na przykład niespodziewane wypadki i tak w Wałbrzychu wydarzeniem bonusowym była próba odmrożenia hydrantu, widoczna na jednym ze zdjęć, bo woda zamarzła, a lokomotywę trzeba było napoić. Tkt48-18 ma za mały zbiornik, aby na jednym pokonać całą trasę z Jaworzyny Śląskiej do Kłodzka, więc w każdą stronę są dwa postoje na dolewkę. I oczywiście na postojach można wysiąść i obfocić co się da oraz pogadać z maszynistami (zagrzać się w lokomotywie… ;)).

 

Oficjalną fotorelację z wydarzenia można znaleźć na blogu Wroclovers. Rozkład jazdy zabytkowych pociągów jest za to na stronie Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej i może nie są to najtańsze wycieczki pod słońcem, ale klimat jest niesamowity. Nawet, gdy za oknem straszy mróz i wieczorem, kiedy energia i adrenalina już opadną, a chłód zaczyna się wgryzać się pod polar. Swoją drogą ilość śniegu w Wałbrzychu i Kłodzku, wow. Tegoroczna zima rozpieszcza śniegiem nawet we Wrocławiu, bo w ostatnich latach co spadło, to góra kolejnego dnia spływało, a w tym roku potrafiło leżeć tydzień a nawet dwa. Niemniej tu to on sobie leżał poniżej kostki, a tam? Można było robić aniołki, a ja sama wlazłam w pewnym momencie prawie po pas, na szczęście jeszcze wtedy słońce było wysoko i dżinsy mi szybko wyschły. A nawet gdyby nie, to zbyt podekscytowana byłam wycieczką i robieniem zdjęć.

 

 

 

Marša

Rocznik osiemdziesiąty piąty, energetyk z wykształcenia, fotograf i autorka opowiadań z zamiłowania. Koszmarna estetka, czepliwiec niecierpiący upałów. Lubi góry, woli morze, zwłaszcza na morze niż nad morze.

You may also like

 • DonBolano

  Fiu fiu, ale widoki :D I nawet się załapałem na fotkę :D

  • Nadal nie mogę wyjść ze zdumienia, jak ładnie się na niej układają linie choć to było takie szybkie, niepozowane pstryk :D musiała się tu znaleźć:D

   • DonBolano

    I ta fajna ramka jeszcze ;)

 • Ależ Ci zazdroszczę tej wycieczki! Kocham pociągi, zwłaszcza te stare! :D (w końcu jestem wnuczką kolejarzy ^^”)

 • Ale super sprawa, chętnie bym się przejechała takim pociągiem :D

 • Niesamowite, uwielbiam takie akcje! Co prawda ten mróz mnie nieco preraża, ale czymże lekki chłód w porównaniu ze wspaniałymi zdjęciami, jakie zrobiłaś! Ekstra :)

 • Anna Zachariasiewicz

  Piękne zdjęcia! Lubię stare pociągi, też bym się chętnie wybrała na przejażdżkę tym pociągiem ;)

To jest Mendi

Mendi nie prowadzi tego bloga, za to potrafi bardzo głośno chrapać. Mendi nie jest pod wrażeniem tego co robi autorka bloga, więc obserwuje ją z kanapy. ;)

Pogłaszcz Kliknij Mendę jak chcesz pooglądać więcej mojego fotospamu na facebooku :D

Z sympatią do:

O mnie (TL;DR)

Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Soren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

W komitywie z: