Czwartkowe Nie Piszę °23


Dziś do kawy na trzy fronty. Trochę easter eggs, trochę Warszawy i coś o planecie, o której lubię mówić, że jest przereklamowana ;)

 

Smaczek głównie dla ludzi z Warszawy, ale może i kto inny jakoś ciekawie to wykorzysta? Nazwy dzielnic Warszawy. Skąd się wzięły i co oznaczają?

Oglądaliście lub czytaliście „Marsjanina”? A wiecie, że wiatr na Marsie nie jest taki straszny, jak go malują? The Martian Winds WON’T Blow You Away

A że święta idą, to pora na easter eggs :D 7 Mind-Blowing Easter Eggs Hidden in Famous Publications

I coś dla fanów Harrego Pottera 24 Harry Potter Easter Eggs And Details You Probably Missed

A na deser i wenę: Wyspy Wielkanocne (a czego się spodziewaliście ;)) w glorii 360 stopni.

Miłego oglądania i czytania! I wiecie, już jutro piątek! :)


Czwartkowe Nie Piszę to cotygodniowe zestawienie linków do ciekawych i/lub inspirujących materiałów bardziej niż mniej związanych z pisaniem, choć niekiedy różnie bywa, bo jak znajdę coś, czym koniecznie chcę się z Wami podzielić, to naciągnę zasady tak, aby pasowało. Mogę :3 Generalnie CNP to taki pretekst, żeby w czwartek przez jakiś czas nie pisać (ani nie robić innych ponoć pożytecznych rzeczy), a o pisaniu czytać lub słuchać (bo czasami linkuję podcasty). Ot tak dla odmiany.


W poprzednich odcinkach

Marša

Rocznik osiemdziesiąty piąty, energetyk z wykształcenia, fotograf i autorka opowiadań z zamiłowania. Koszmarna estetka, czepliwiec niecierpiący upałów. Lubi góry, woli morze, zwłaszcza na morze niż nad morze.

You may also like

 • DonBolano

  Jeśli chodzi o Marsjanina (<3) to zrobiono taki test i skonfrontowano perypetie Marka Watneya ze stanem naszej wiedzy o Marsie i kosmosie i książka o dziwo ową konfrontację wygrała. Największym problemem było to, że rzeczywiście wiatr na Marsie jest dużo słabszy przy tej samej prędkości – powietrze po prostu jest dużo rzadsze. Burze piaskowe, a nawet Tornada (mniejsze i większe pięknie zobrazowane we filmie) są dość częste, ale nie czynią za bardzo szkód i są raczej mało gwałtowne. Co nie zmienia faktu, że cała reszta książki (czy też filmu) broni się bardzo mocno pod względem naukowym. No może poza motywem Iron Mana ;). hie hie

  • Też słyszałam, ze generalnie książka bardzo, bardzo, daje radę. :) Acz sama jestem dopiero na 60 stronie ;)

   • DonBolano

    Dopiero? Mnie tak przyssało, że jak zacząłem to nie mogłem skończyć i za jednym posiedzeniem poszło ;).

 • DonBolano

  A artykuł o nazwach dzielnic szalenie ciekawy! :-) Dzięki!

 • podałam dalej ten artykuł o dzielnicach, dla mnie bomba :) Zanim wyjechaliśmy do Kanady mieszkaliśmy na Woli i mam do tej dzielnicy ogromny sentyment. Pozdrawiam serdecznie !

To jest Mendi

Mendi nie prowadzi tego bloga, za to potrafi bardzo głośno chrapać. Mendi nie jest pod wrażeniem tego co robi autorka bloga, więc obserwuje ją z kanapy. ;)

Pogłaszcz Kliknij Mendę jak chcesz pooglądać więcej mojego fotospamu na facebooku :D

Z sympatią do:

O mnie (TL;DR)

Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Soren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

W komitywie z: