Karkonosze od innej strony


Jakoś w mojej głowie przez lata góry na południe od Wrocławia, to były Karkonosze, a co za tym szło, Karpacz i Szklarska. Głównie. Przesieka czy Borowice też nie były mi obce (ach to piękne podejście na Przełęcz karkonoską z Przesieki, raz nim w życiu weszłam, teraz tylko schodzę). Tym razem jednak na trasie znalazła się Złotoryja i w sumie moim głównym planem na wyjazd było myknięcie i zobaczenie Goerlitz. Myknięcie proste, metodą wrócić na autostradę i pojechać.
I tu lekcja pierwsza: pytaj lokalnych ludzi jak jechać.
Ci rzekli, że lepiej to droga tu prosto do Jeleniej Góry i stamtąd odbić. W mojej głowie jakoś nie zaświtało wcześniej, że to w sumie blisko, tak się skupiłam na jednym celu, że no nie… I wiele pięknego przeszłoby mi obok nosa, gdybym pozostała wierna pierwszemu pomysłowi.

Samo Goerlitz jest ładne, ale niekoniecznie fotogeniczne. Niesamowita jest ilość malowanych, zadbanych kamienic w mieście, ale fakt, że w zasadzie wszędzie mogą wjechać auta, a uliczki jak przystało na takie miasto są wąskie fotografowania nie ułatwia. Skutkiem czego nałaziłam się, naoglądałam, ale zdjęć wielu nie przywiozłam.

Marša

Rocznik osiemdziesiąty piąty, energetyk z wykształcenia, fotograf i autorka opowiadań z zamiłowania. Koszmarna estetka, czepliwiec niecierpiący upałów. Lubi góry, woli morze, zwłaszcza na morze niż nad morze.

You may also like

  • Anna Siemomysła

    Patrzący dom <3 Zresztą w nim nie tylko te okna są fascynujące, ale i fasada cudna.

    • Zgadzam się. Najciekawsza z fasad jakie tam widziałam. Można było stać i się w nią wczytywać :)

  • DonBolano

    Też byłem w Gorlitz i żadnego zdjęcia nie przywiozłem. Idealne to portretów, ale jakoś do widokówek mi nie pasowało.

    • Ja jeszcze byłam o nieco złej porze. Trzeba by być rano, kiedy słońce jest po drugiej stronie wzgórza. No i jedna ciekawa uliczka była totalnie rozkopana – niefart. :)

To jest Mendi

Mendi nie prowadzi tego bloga, za to potrafi bardzo głośno chrapać. Mendi nie jest pod wrażeniem tego co robi autorka bloga, więc obserwuje ją z kanapy. ;)

Pogłaszcz Kliknij Mendę jak chcesz pooglądać więcej mojego fotospamu na facebooku :D

Z sympatią do:

O mnie (TL;DR)

Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Soren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

W komitywie z: